Statystyki drużyny

Aktualności

Remis na inaugurację

• autor: pershing94, 2015-03-28 19:31

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie na inaugurację rundy w Łowisku. Remis uratowaliśmy w doliczonym czasie gry, chociaż prowadziliśmy w spotkaniu już 0:2. W drugiej połowie arbiter główny nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego za zagranie piłki ręką. Bramki strzelali: Janek Sarzyński, Konrad Tokarski oraz Adam Chudzik (więcej w rozwinięciu)

Początek spotkania ułożył się dla nas znakomicie. Już w 5 min na prowadzenie wyprowadził nas Janek Sarzyński strzelając z pola karnego tuż przy słupku. Podwyższyć wynik mógł Julek ale strzał z główki na linii zatrzymał zawodnik gospodarzy. Jednak następna akcja zakończyła się golem na 2:0. Prostopadłe podanie od Przemka w sytuacji sam na sam wykorzystał Konrad Tokarski dla którego było to pierwsze trafienie w lidze w koszulce Sparty. Dużo nie brakowało a po 20 minutach mogło być już 3:0 dla Sparty. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał Przemka Siudak przeszedł minimalnie nad poprzeczką. Od tego momentu gospodarze nieco oszołomieni początkiem spotkania powoli dochodzili do głosu. Strzał sprzed pola karnego w świetnym stylu odbił na rzut rożny Darek Sienkiewicz. W 37 min gospodarze strzelili bramkę kontaktową z rzutu karnego. Bramkę „do szatni” mógł strzelić Konrad ,ale tym razem dobrej okazji nie zamienił na bramkę. Do przerwy prowadzenie 1:2 dla Sparty.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie. W 50 min zawodnik Łowiska zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, który zaskoczył naszego bramkarza i wpadł mu za kołnierz. Gospodarze z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali. No i w końcu dopięli swego. Strzał sprzed pola karnego odbił przed siebie Darek i do piłki dopadł napastnik Łowiska, który umieścił ją w siatce. Później sędzia główny przypomniał o swoim istnieniu na boisku nie dyktując ewidentnego rzutu karnego po zagraniu obrońcy gospodarzy piłki ręką.  W ostatnich minutach zaatakowaliśmy większą liczbą zawodników jednak nie potrafiliśmy sobie stworzyć sytuacji do strzelania gola. Gospodarze czekali na kontry po których mogli zapewnić swojej drużynie wygraną jednak nie potrafili wykorzystać dobrych okazji, które zemściły się na nich w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Konrada na krótki słupek i strzałem z główki do remisu doprowadził Adam Chudzik.

Kolejne spotkanie rozegrany w sobotę z OKS Mokrzyszów.